ارتقای قابلیت‌های SD-WAN سیسکو با خرید Viptela

شرکت Viptela با ارائه‌ی راهکارهای SD-WAN مبتنی بر Cloud، قابلیت‌های مختلفی را برای سازمان‌های و شعب فراهم می‌کند.

شرکت سیسکو اخیرا از برنامه‌ی خود برای خرید شرکت Viptelaخبر داده است که یکی از شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه‌ی Software-Defined WAN یا به اختصار SD-WAN محسوب می‌شود. این شرکت با به کارگیری قابلیت‌های Cloud می‌تواند عملکرد و سادگی را در SD-WAN متعلق به شرکت Cisco افزایش داده و به این ترتیب موجب توسعه‌ی آن گردد.

با انتقال برنامه‌های کاربردی به Cloud، افزایش جابه‌جایی کارکنان و اضافه شدن تعداد بسیار زیادی از تجهیزات IoT به شبکه، مدیریت شبکه‌ها نیز پیچیده‌تر می‌شود. این مساله سازمان‌های مختلف را بر آن می‌دارد تا نحوه‌ی اتصال شعب خود را بهبود بخشند و به استفاده از راهکارهای SD-WAN روی آورند تا به این وسیله بتوانند علاوه بر تسهیل شیوه‌های مدیریت WAN و تنظیم پیاده‌سازی‌های آن، دسترسی مقرون‌به‌صرفه‌تری نیز به Cloud و شبکه‌های سازمانی خود ایجاد کنند.

Viptela یک راهکار خلاقانه برای SD-WAN ارائه کرده است که مدیریت شبکه را تسهیل ، و چابکی را افزایش داده و هزینه‌های لازم برای مرتبط ساختن شبکه‌های سازمانی پراکنده را کاهش می‌دهد. این راهکار با استفاده از تکنولوژی Overlay تنظیم می‌گردد و مدیریت شبکه، پیاده‌سازی و مدیریت SD-WAN را تسهیل می‌نماید. همچنین این رویکردِ Cloud-First، با معماری Digital Network Architecture یا به اختصار DNA شرکت سیسکو در شبکه‌های خودکار مبتنی بر نرم‌افزار سازگار می‌باشد. بنابراین با توجه به اینکه شبکه‌های مبتنی بر نرم‌افزار‌ به صورت انعطاف‌پذیر، خودکار و Dynamic می‌باشند، سازگاری و همسویی Viptela با این انتقال یک مزیت به شمار می‌رود.

Scott Harrell، معاون ارشد مدیریت تجهیزات در شرکت سیسکو معتقد است که Viptela یک تکنولوژی Cloud-First محسوب می‌شود که هدف آن سادگی و سهولت در پیاده‌سازی بوده و در عین حال مجموعه کاملی از قابلیت‌ها و مقیاس‌های گوناگون را نیز ارائه می‌کند. این خصوصیات را می‌توان از اصول مورد تقاضای مشتریان امروزی به شمار آورد. همچنین او وعده داده است که با ادغام این دو شرکت به زودی مجموعه‌ی جامعی از راهکارهای On-Premise، Hybrid و SD-WAN مبتنی بر Cloud ارائه خواهد گردید.

به نظر می‌رسد که سیسکو به زودی قادر خواهد بود قابلیت‌های SD-WAN، سرویس‌ها و پلتفرم‌های Routing پیشروی خود را با تکنولوژی‌های Overlay، تنظیم (Orchestration) و مدیریت شبکه‌‌های Cloud First متعلق به Viptela ترکیب نموده و به این ترتیب حرکت به سمت نسل جدیدی از راهکارهای SD-WAN را سرعت بخشد. با این حال شرکت سیسکو به شیوه‌ی معماری و عرضه‌ی تجهیزات در Viptela متعهد خواهد بود و راهکارهای Meraki SD-WAN و Cisco Intelligent WAN یا IWAN متعلق به خود را نیز حفظ می‌کند. مزیت دیگر جذب Viptela توسط سیسکو آن است که از انتقال راهبردی سیسکو به راهکارهای نرم‌افزار‌محور پشتیبانی می‌کند. در ضمن پیش‌بینی می‌شود که این اقدام شرکت سیسکو منافع پایان‌ناپذیری را برای این شرکت همراه داشته باشد.

تیم مهندسان Viptela به تیم Routing سیسکو در واحد Networking and Security Business به سرپرستی David Goeckler معاون ارشد این واحد خواهد پیوست. پس از پایان روند خرید این شرکت، تیم‌های‌ مهندسی سیسکو و Viptela به همکاری نزدیکی برای ارتقای محصولات سیسکو در حوزه‌ی  SD-WAN خواهند پرداخت و پشتیبانی مداوم از مشتریان را تضمین می‌نمایند.

همچنین بخوانید...

09 فروردین 1398 وبلاگ software defined wan مبتنی بر نرم افزار شبکه SD WAN SD WAN چیست سیسکو SD WAN dnac dna sd wan viptela Cisco

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...