نرم افزار ISE


سیسکو CISCO ISE چیست؟ شاید شما هم بارها نام این تکنولوزی را شنیده اید!

سیسکو CISCO ISE چیست؟ یکی از جدیدترین محصولات شرکت سیسکو که به کمک می کند تا تمام شبکه خود را تقریبا در تمامی سطوح ببینید.

البته سیسکو CISCO ISE کار را اینجا تمام نکرده است و پا را یک پله بالاتر گذاشته است، و با ارائه دسترسی به طور مداوم و کارآمد با کاهش استرس کارکنان شبکه، مدیریت دسترسی شبکه‌های  پیچیده را کاهش داده است.

امروز کمی می خواهیم عملیاتی تر در خصوص اینکه سیسکو CISCO ISE چیست؟ صحبت کنیم، اگر فکر می کنید بیشتر نیاز دارید تا درخصوص این تکنولوژی بدانید این مقاله را از دست ندهید.

  • تاکنون به خطرات امنیتی که از سمت کاربران ممکن است شبکه شما را تهدید کند فکر کرده اید؟
  • آیا به فکر اعمال سطح دسترسی های مختلف برای کاربران در لایه های مختلف شبکه افتاده اید؟
  • چگونه می‌توانید امکان محدود سازی کاربران مهمان در شبکه را فراهم نمود؟
  • چگونه کاربران موبایل را در شبکه مدیریت می‌کنید؟
  • سیسکو CISCO ISE چیست؟

نحوه کارکرد سیسکو CISCO ISE

یکی از راهکارهای پاسخگویی به سوالات استفاده از قابلیت های AAA می باشد. ما از راه اندازی سرور AAA در شبکه دو هدف بزرگ را دنبال می کنیم.

  • Device Administration
  • Network Access

این دو هدف در راستای سه مفهوم در AAA می باشد.

Authentication: به معنی احراز هویت کاربران می باشد.

Authorization: سطح دسترسی افراد را به گونه ای مشخص می کند که چه فعالیت هایی در داخل شبکه می توانند انجام دهند. به عنوان مثال به چه منابعی از شبکه می توانند دسترسی داشته باشند؟ یا به چه سروریس هایی از شبکه دسترسی دارند؟

Accounting: از لحظه ای که کاربر Login می کند و تا لحظه ای که Logout می کند و Session آن بسته می شود در سرور لاگ ثبت می شود.

این سه مفهوم در کنار هم معماری AAA را تشکیل می دهند. محصول ISE سیسکو تمام این قابلیت ها را در کنار هم در اختیار ما قرار می‌دهد.

ISE که نقش AAA Server را بر عهده می گیرد؛ چگونگی Access Security در شبکه را بررسی می‌کند و راهکارهایی ارائه می‌دهد. دو پروتکلی که در این محصول توانایی ارتباط با تجهیزات شبکه را برعهده دارند TACACS+ و RADIUS می باشند.


کمی صبر کنید...

Cisco ISE 2.6

سیسکو CISCO ISE چیست؟ یکی از جدیدترین محصولات شرکت سیسکو که به کمک می کند تا تمام شبکه خود را تقریبا در تمامی سطوح ببینید.البته سیسکو CISCO ISE کار را اینجا تمام نکرده است و پا را یک پله بالاتر گذاشته است، و با ارائه دسترسی به طور مداوم و کارآمد با کاهش استرس کارکنان شبکه، مدیریت دسترسی شبکه‌های  پیچیده را کاهش داده است.


دسته‌بندی